Czarna Tarnowska - Parafia p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Data powstania: 1998 r.

Poświęcenie sztandaru: 8.12.1999 r.

Ilość członków MI 2: 30

Asystent kościelny: Ks. Stanisław Janusz

Prezes: Krystyna Bugaj

Strona internetowa parafii: www.czarna.tarnow.opoka.org.pl

Pierwsze spotkanie Rycerstwa Niepokalanej na terenie parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbyło się w dniu 26.03.1993 r. z inicjatywy grupy modlitewnej O. Pio, były rozdawane cudowne medaliki, materiały nt. Rycerstwa oraz św. Maksymiliana. 8 grudnia 1993 r. w parafii głosił prelekcje nt. MI krajowy animator Rycerstwa Niepokalanej – Leszek Jaworski, czego efektem było liczne przyjmowanie cudownego medalika i zapisywanie się do MI. W kolejnych latach dzięki działalności lokalnych animatorów wzrastała liczba członków MI 1, do około 1300 osób. W 1998 roku powstało MI 2 i został powołany w parafii zarząd MI 2.